Протягом 18-20 травня 2018 року в околиці села Бліх відбувалися ХХХІІІ районні геолого-географічні змагання учнівської молоді Зборівщини. Честь Мильнівської школи представляла команда у складі учнів Юлії Семчишин (10 кл.); дев'ятикласників Юрія Клепача, Софії Горішньої, Назара Луцика, Марії Ништи; восьмикласників Назара Масного, Соломії Колодій, Христини Гнатюк, а також наймолодших, учнів сьомого класу Анастасії Безкоровайної, Максима Горішнього і Софії Грищенко, під керівництвом учителів географії Євгенії Михайлівни Швед та Тетяни Анатоліївни Мазуркевич.
Незважаючи на дощову погоду, мильнівські школярі продемонстрували високий рівень підготовки, в загальному підсумку виступ нашої команди був надзвичайно успішним!
Зокрема, першого дня змагань у виді «гідрологічні дослідження» не було рівних Назару Масному, Христині Гнатюк і Соломії Колодій. Уміння визначати мінерали і гірські породи (мінералогія і петрографія) найкраще продемонстрували Юрій Клепач і Софія Горішня, здобувши для команди перше місце і значну суму балів. Друге місце на змаганнях з виду «побудова геологічного розрізу» посів Юрій Клепач та Юлія Семчишин.
Наступного дня змагань показали чудовий результат і посіли перше місце дев᾽ятикласники Юрій Клепач, Софія Горішня і Марія Ништа під час проходження Геологічного маршруту. Вміння працювати з топографічною картою, вести маршрутне окомірне топографічне знімання місцевості продемонструвати Юрій Клепач, Юлія Семчишин і Назар Луцик, здобувши друге місце. Таке ж високе призове місце для команди з виду «радіометричні дослідження» здобули Марія Ништа і Назар Масний.
Вдалі виступи в усіх видах змагань дозволили мильнівським краєзнавцям посісти перше місце у загальнокомандному заліку. Готувала команду до змагань вчитель географії Євгенія Швед. Друге місце посіли школярі спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов смт. Залізці Залозецької об’єднаної територіальної громади, третє – команда ЗОШ І-ІІІ ступенів села Мшанець.
Переможці змагань і керівники кращих команд району нагороджені грамотами відділу освіти Зборівської районної державної адміністрації та медалями.
Вітаємо юних мильнівських краєзнавців та їх наставника з перемогою! Бажаємо добре підготуватися і вдало виступити на обласних геолого-географічних змаганнях!
Юні геологи Назар Масний і Марія Ништа працюють на змаганнях з виду «радіометричні дослідження»
Щасливі миттєвості перемоги мильнівських школярів
Краєзнавці із Мильно - переможці ХХХІІІ районних геолого-географічних змаганнь учнівської молоді Зборівщини. Нижній ряд (зліва направо): Назар Масний, Назар Луцик, Юлія Семчишин, Максим Горішний, Софія Грищенко; верхній ряд (зліва направо): Юрій Клепач, Марія Ништа, Євгенія Михайлівна Швед (учитель, тренер), Софія Горішня, Соломія Колодій, Христина Гнатюк, Анастасія Безкоровайна.
20 травня 2018 року.
18 лютого діти зустрілися з хресними батьками на святі «Ласкаво просим, хресні, у світлицю!». Приємно було бачити у школі хресних батьків. Ми створили таку атмосферу, щоб хресні відчули себе необхідними членами родини, відчули як свій обов’язок перед похресниками, так і повагу і вдячність. Свято-зустріч з хресними вдалося і повною мірою втілило наш задум. Для багатьох це було вперше, тому емоції переповнювали людей. Ще недавно чужі та незнайомі нам люди зараз щиро дякували за свято, за приємні несподіванки, хороший настрій і за те, що ми робимо для дітей та їхніх родин.
На цьому робота над проектом не закінчилася. Усі діти готуються до важливої події – прийняття до маленького серця Євхаристійного Ісуса.
3 червня відбудеться свято душі, свято родини, церкви і цілого села.
БОЖУ ІСКРУ – В ДИТЯЧІ СЕРЦЯ
Третій рік у вихованні – найважливіший і найвідповідальніший. Третьокласники готуються до однієї з найважливіших подій в своєму житті – прийняття Першого Урочистого Святого Причастя.
В рамках цього проекту у січні відбулася перша зустріч з батьками. Це був урок духовності «З вірою в серці», де батьки ділилися досвідом релігійного виховання. Ми дізналися, з чого починається «Божа іскра» в кожній сім'ї. Цікаві поради і рекомендації сім'ям дали священик о. Василь Небесний та вчитель християнської етики Ганна Андріївна Мастикаш. Старовинні молитви линули з уст прабабусі Єви. Діти читали вірші, молитви, співали пісні. Урок закінчився спільною молитвою батьків за дітей.
На світі безліч тягнеться доріг
Одні – як мудрість, інші – в терен – цвіті.
А поміж них крізь промені проліг
До школи шлях, що найкоротший в світі.
Відбились там і ваші десь сліди,
Десь там найкращі весни відшуміли,
На скронях сніг густий вже сивини,
А ви йдете, йдете туди несміло.
Йдете, бо ваші там любов і біль,
Солодких мрій і спогадів причали.
О, як це добре, що шляхи до шкіл
Забудь -травою не позаростали.
До рідної школи в першу суботу лютого завітали випускники різних років випуску.
Гордиться наша школа своїми випускниками . У залі звучали щирі розповіді , цікаві історії з життя випускників.А в дарунок випускникам звучали пісні,грались жартівливі сценки у виконанні учнів 11 класу.
Час летить невблаганно, але школа памятає своїх випускників.
Вечір-зустріч підготували педагог-організатор Марціяш Марія Володимирівна
і класний керівник 11 класу Сирий Михайло Іванович.
13 грудня учні 7 класу відтворили один із прекрасних звичаїв нашого народу-вечорниці в ніч на Андрія. На вечорницях дівчата продемонстрували різні види ворожіння:з балабушками,складали чоботи до порога,була і шапка «Ворожанка»,хлопці ворожили з перстнем,та змагалися, хто швидше почистить картоплю. А ще - перегукувались забавлянками, загадками та танцювали «Танець з Торбою»
У виконанні учнів прозвучали пісні «Чорні очка, як терен», «Била мене мати березовим прутом», «Їхав козак містом, містом …», « Несе Галя воду», « А мій милий вареників хоче».
Володя Жовтобрух чудово зіграв роль Омелька, який залицявся до Уляни (у виконанні Вікторії
Швед).
Під музику пісні «Щоб у нас і у вас все було гаразд» дівчата всіх гостей пригостили смачними пампушками.
Свято завершилось словами-
«Тож збережемо цю прекрасну, невичерпну скарбницю нашого народу. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. Хай завжди живим вогником світяться обереги пам’яті».
По родинному теплим та казковим був новорічний виступ-привітання учнів 1-4 класів нашої школи. Першокласники під керівництвом класного керівника М.І.Войцишин вітали гостей з Новим роком та Різдвом Христовим. Багато лунало пісень, хороводів та різдвяних віншувань.
Учні 2-4 класів поринули у світ казки, презентуючи «Казковий калейдоскоп». Кожен клас розіграв свою казкову історію на сучасний лад. Другокласники майстерно зіграли свої ролі у казці «Червона шапочка». Цікаво було спостерігати за третьокласниками у казці «Попелюшка». До нас завітали принц, принцеса, король та придворні. Учні 4 класу зіграли казку «Царівна Несміяна» у прозі. Майстерна гра наших четвертокласників була неперевершеною.Гості новорічного дійства залишилися у чудовому настрої.
Свято підготувала педагог-організатор Т.А. Кравчук.
19 грудня у нашій школі відбулося довгоочікуване загальношкільне свято Миколая. Святковим концертом діти прославляли Святого Миколая і дякували за усі ласки та дарунки, які отримали. Адже Святий Миколай прославився своєю добротою і готовністю допомогти кожному, хто потребує. Немає різниці, дитина ви чи доросла людина, для всіх нас, це свято дивовижне. Вірмо у це свято, вірмо у чудо. Нехай в наших серцях завжди горить вогник радості і щастя!
В ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Мильного перед святом Миколая, в понеділок 18 грудня, відбулась солодка ярмарка.
Діти з відповідальністю поставились до цього заходу. Напекли пиріжків, пампушків, горішків і багато різних солодощів. Вилучені кошти від ярмарки, а це 2000 грн., були перераховані на лікування хворої Іванки Тарасюк, а також Юлі Власової, які потребують негайної допомоги.
"Сватання на Гончарівці" –
іскрометна комедія основоположника
художньої прози в
українській літературі
Григорія Квітки-Основ’яненка. Яскравий,динамічний сюжет, щедро пересипаний співами і танцями дарує радість зустічі з відомими героями
класичного твору – Уляною та Олексієм, Стецьком та Скориком, Одаркою та Прокопом, парубками і дівчатами мальовничої Гончарівки.
В загальноосвітній школі І –ІІІ ступенів відбулось свято присвячене Дню писемності і мови. Учні розповідали про важливість мови, співали пісні, танцювали. На святі побували баба Палажка і баба Параска, які сперечались стосовно правильності вимови слів і висловів. Свято за кінчилось гімном мові.
«ХАЙ БУДЕ МИР НА РІДНІЙ УКРАЇНІ» -
так називався урок у третьокласників. Діти слухали музику, розглядали малюнки, складали асоціативні кущі. Разом з учителькою з’ясовували що є добром, а що – злом. Як потрібно жити, що кожен з нас може зробити, аби у світі панували мир і спокій? Адже, людина створена природою для миру, а не для війни, народжена для радості, а не для горя.
Запалену свічку третьокласники передавали з рук в руки з побажаннями миру, достатку, злагоди і любові. Цікавою була творча робота, де учні прикрашали дерево «миру і злагоди» (серед листочків знаходили написи, які стосуються миру).
Практична робота зацікавила усіх: діти витинали голубів миру і прикріплювали на «галявину миру», а мами виготовляли голубів способом орігамі, прикріплювали до кульок і випустили у небо. Вдало пройшло
бліц - опитування «Для чого нам потрібен мир».
Звичайно, урок закінчився спільною молитвою «За мир», бо усі бажаємо миру на Землі, миру в Україні, в родинах, в душах і серцях кожного з нас.
В ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Мильного 17 жовтня відбулися Козацькі забави по темі:
"За волю ,за віру ,за честь України я буду невтомно стоять до загину ",
приурочені 75-ій річниці утворення УПА."
Учнів 5 класу прийняли в Козачата.
Пятикласники виступили з розповідями , піснями про козаків.
Кошовий вручив Козацькі грамоти.
Цікавими були спортивні естафети , де були визначені переможці.
Відбулися також конкурси:
1) патріотичної пісні,
2)"Найсильніший козак"
3) "Осінній букет тобі Україно"
Козаки повернулися з лісової галявини радісні і задоволені.
Свято Першого Дзвоника
Дзвенить багатоголоссям, заливається реготом, переливається сміхом, вибухає оплесками, а ще – пахне липою і свіжоскошеною травою… Ось такою є школа під час табірної зміни.
У нашому таборі діти оздоровлюються, удосконалюють свої знання з англійської мови, розвивають особистісні таланти, вчаться формувати здорові відносини співробітництва в дитячому колективі. А допомагають їм у цьому спільна праця та мудрі і творчі вихователі.
Табір «Sunrise» - це ще й кузня лідерів. Учні вчаться планувати та організовувати свою діяльність, бути само дисциплінованими , відповідальними, сумлінними, соціально активними та комунікативними.
Знайомство з Тіmmy.Цікаві ігри,позитивні емоції та безліч незабутніх вражень.
Возвеличування жінки-матері являється завжди актуальним для нашого народу. Адже з давніх віків матір була опорою захистом і підтримкою для своєї дитини не тільки в юності але і протягом усього життя. Саме ці материнські якості висвітлили учні 1-4 класів під час святкового концерту-привітання до Дня Матері, що відбувся 14 травня в нашій школі під назвою: «Твоє ім'я, матусю, є святим». Підготувала свято педагог-організатор Кравчук Т. А. Діти старанно готувалися щоб здивувати матусь, тому виготовляли квіти-подарунки власними руками. До святкових привітань матерям також долучилися директор школи Горішній М.О., сільський голова Караїм І.І. та отець-декан нашої парафії Василь Небесний.
О, писанко! Ти символ України!
Любові й миру вірна берегиня!
Ти – воскресіння весняний цілунок!
Ти – мамин великодній подарунок…
Великдень – день для єдності родини, день оновлення і радості. Разом із Великоднем у наші домівки приходять писанки, вселяючи надію на вічність життя і краси.
Писанка – символ весни, сонця, повернення природи до життя. З давніх-давен яйце було загадкою для людини: неживе, воно дає початок новому життю. Тому його вважають символом життя, уособленням чарівної сили добра.
«Розмалюю писанку, розмалюю» - так називалось свято, яке відбулося 6 квітня у Мильнівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. До другокласників завітали їхні родини. Заздалегідь прикрашена класна кімната, великодня виставка, пасхальне деревце, різноманітність крашанок і писанок приємно здивували гостей. Діти читали вірші, співали пісні, грали в ігри, пов’язані з писанками. Мами розповідали цікаві легенди, а бабусі і прабабусі ділилися знаннями про чудодійну силу освячених писанок. Присутні побачили цікаві світлини з музею «Писанка», що в Коломиї, пам’ятник Писанці у Канаді.
Треба мати велике терпіння, велику любов, глибокий розум, треба шанувати звичаї, аби творити писанку. І взялись родини розписувати кожен свої писанки. Спокійна музика допомагала працювати. Нарешті вимальовуються перші узори, святковий настрій витає у класі. Раділи діти і дорослі. Свято залишило приємні враження та емоції, піднявся настрій у присутніх.
Для кожної людини – Великдень – великий день, день оновлення і радості. Нехай у наших душах воскреснуть найкращі людські почуття – віра, надія, доброзичливість, чуйність та милосердя. Щоб не тільки вустами, а й чистим серцем на привітання «Христос Воскрес!» відповісти «Воістину Воскрес!»
Оксана Томашівська
класовод 2 класу
16 березня до школи завітали представники правоохоронних органів: старші дільничні офіцери поліції Зборівського відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Біняшевський В.М., Мінаков В.А та Петришин А.П. З учнями 5-11 класів провели профілактичну бесіду «Як ти виконуєш свої обов’язки та поважаєш правопорядок і закон?» щодо недопущення учнями адміністративних та кримінальних правопорушень, дотримання дисципліни та законності в урочний та позаурочний час.
З учнями 1-4 класів проведено бесіду «Безпека на дорозі».
На початку лютого в нашій школі відбулось традиційне свято - Зустріч з Випускниками, на яке були запрошені випускники 1, 5, 10, 20, 25, 30, 35 і 40 років. Серед запрошених гостей були і вихованці школи, які були і є учасниками Антитерористичної операції на Сході України. Учасники поділились яскравими спогадами про недавні події зі свого життя, а також подарували своїй школі прапор України, який "був активним учасником" цих буремних подій, а також молитвенник українського воїна. Про наших героїв можна подивитися невеличкий відеофільм.
12 жовтня , в переддень Свята Покрови в нашій школі відбулось традиційне Козацьке коло,де прийняли пятикласників в козачата. Цього дня відбувалися козацькі забави з різними естафетами та конкурсами.
У першу неділю жовтня ми відзначаємо День Учителя. З привітанням до колег звернувся директор шеоли М.О. Горішний, а також учні 10 класу підготували святкову програму "Уклін тобі, учителю".
«Ми – юні музеєзнавці Тернопільщини». Під такою назвою у відбувся обласний форум представників музейної справи серед учнівської молоді, який цьогоріч відбувається вперше. Під час заходу нагородили кращих, а школярі та педагоги представляли експонати своїх музеїв. Протягом трьох місяців спеціальна комісія вивчала шкільні музеї області – усього їх аж 107. Підсумки підбили під час обласного форуму. Такі заходи доводять, що музейна справа є популярною серед учнівської молоді і невпинно розвивається.
Давні вишиванки, стародруки, речі, що належали відомим краянам. Усе це можна було побачити під час репрезентації учасниками форуму виставкових матеріалів, взятих із колекцій найкращих шкільних музеїв Тернопільщини. У Підволочиській гімназії, до прикладу, діє музей національно-визвольних змагань ХХ-ХХІ століть. Вчителька історії навчального закладу та учніпоказують речі, які колись належали політв’язням.
А учні загальноосвітньої школи села Мильне Зборівського району привезли старовинні книги та журнали із місцевої читальні «Просвіти». Найдавніша датується ще 1860 роком. Школярі переконані: не знаючи свого минулого, вони не зможуть побудувати своє майбутнє. А воно таки за ними.
У січні місяці ми декілька разів звертаємось до історичних подій - це День Соборності України та вшанування пам'яті юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами. 1 лютого в ЗОШ І-ІІІ ст. м. Мильного відбулася лінійка пам'яті "Герої Крут - для нащадків взірець". Учні 6-8 класів виступили з історичними довідками. Пам'ять Героїв Крут вшанували хвилиною мавчання.
В переддень дня Святої Покрови у школі відбулося традиційне свято - "Козацьке коло", на якому були прийняті у статус козачат "Куреня" учні 5-го класу. На початку кола відбулась традиційне виголошення девізів і промовок кожного братства. Після чого відбулось прийняття в козачата з виголошеннями клятви козака і врученням грамот.
Після прийому відбулись конкурси:
1. Конкурс козацької пісні.
2. Вікторина на козацьку тематику.
3. Конкурс малюнка.
4. Конкурс кашоварів.
В п’ятницю 2 жовтня в школі відбулося свято присвячене Дню вчителя. Кожен клас готував квіткові композиції, присвячені вчителю, а 10 клас- святковий концерт.
Було вітання і для вчителів-пенсіонерів. З букетами квітів і щирими поздоровленнями, діти відвідали всіх вчителів , які перебувають на заслуженому відпочинку.
29 травня в школі відбулось традиційне свято-Свято Останнього дзвоника.
На святі виступили директор школи -Горішний Михайло Орестович ,завуч школи -Мастикаш Г.А., сільський голова- Караїм І.І.
На сяті з напутнім побажанням виступив отець Небесний Василь.
Мильнівські краєзнавці –
переможці районних
геолого-географічних змагань